تحقیق درباره ی اقیانوس ها + دانلود فایل – کافه لینک

حجم این اقیانوس با توجه به اینکه عمق متوسط اقیانوسها 7/3 کیلومتر است، در حدود 1340 میلیون کیلومتر مکعب است. حیات در روی زمین محدود به چند مترمربع از سطح زمین است، (اگر چه پرندگان و سرنشینان هواپیماها گاهی از این حد و مرز بیرون میروند) و حال آنکه حیات در اقیانوسها سراسر اقیانوس را تا اعماق 15 کیلومتری و در بعضی نقاط تا اعماق بیشتر ، اشغال میکند. دلایل غیر مستقیمی نشان میدهد که اعماق اقیانوسها نمیتواند آرام باشد. تصویر زیر، تجهیزات مورد استفاده برای اجرای آزمایش برش مستقیم را نمایش میدهد. این پدیده که همچنین با عناوینی همچون دریاچه زیرآبی یا حوضچههای نمکی نیز شناخته میشود اغلب در نقاطی روی میدهد که سطح شوری آب و غلظت نمک آن بسیار بالاست. رئیس سازمان محیط زیست کشور هم اجرای طرح ساماندهی منطقه میانکاله و مسائل اطفا حریق را از بزرگترین برنامهها و معضلات زیستی این حوزه دانست و گفت: با تامین حق آبه تالاب امکان زیست جانوران در خطر انقراض نیز فراهم میشود. بهترین زمان سفر به جزیره هنگام هم مانند سایر نقاط جنوبی کشور در فصلهای پاییز، زمستان و بهار است.

در واقع ، بهتر این بود که گفته شود اقیانوس ، زیرا اقیانوسهای آرام ، اطلس ، هند ، منجمد شمالی و منجمد جنوبی اقیانوس یکپارچهای هستند پر از آب شور ، و میتوان قارههای اروپا ، آسیا ، آفریقا و آمریکا و خشکیهای کوچکتری مانند قطب جنوب و استرالیا را جزیرههای این اقیانوس یکپارچه پنداشت. 12 میلیون سال پیش آب اقیانوس ها دائماً در حركت بود، جریان های آب به دور اقیانوس می رفتند و آب را با چرخش و پیچش به دور قاره ها می بردند، آمریكای شمالی و جنوبی به هم متصل نبود، آب بدون مانعی بر سر راهش بین اقیانوس های اطلس و آرام در جریان بود به این، جریان آبراهه آمریكای مركزی می گویند. اقیانوس اطلس شمالی بیشترین غلظت دی اكسید كربن را دارد، در حالی اقیانوس جنوبگان كمترین غلظت این گاز را دارد، تركیب شیمیایی آب اقیانوس ها در طول تاریخ سیاره بسیار تغییر كرده است، به صورت ناگهانی با در نظر گرفتن اینكه چیزی به كوچكی باریكه پاناما توانسته نحوه عملكرد دنیای آبی را برای همیشه تغییر دهد، واضح است كه فرایند زمین ساخت ورقه ای كه جایی اقیانوس می آفریند و در جایی دیگر اقیانوس را می بندد، بر كل كره زمین تاثیر بزرگی داشته است.

اما اگر از ماهیگیری لذت میبرید، باید مقداری دیگر راه را طی کنید تا به سفیدرود برسید که ماهیگیری در آن آزاد است. سپس معلوم شد که کابل تلگرافی که در سال 1860 از کف دریای مدیترانه از عمق 1600 متری گذرانده بودند، از مرجانها و گونههای دیگر پوشانده شده است. در این بیماری روی برگ های جوان و گاهی ساقه ها، نقطه های قهوه ای با حاشیه زرد رنگ ایجاد شده، سپس در نواحی نقطه دار شده سوراخ های گرد کوچکی ظاهر می شود. به علت این که نواحی بزرگی از اقیانوس ها هنوز به وسیله بشر مورد اکتشاف قرار نگرفته یا عمق یابی نشده اند.بنابراین نمی توانیم در باره چگونگی و رمز و راز ته این اقیانوس ها، نظر قاطع و کاملی داشته باشیم. نتایج این آزمایشها که با عنوان حدود اتربرگ شناخته میشوند، به منظور تعیین و طبقهبندی خاک مورد استفاده قرار میگیرند. با عنایت به اهمیت استراتژیکی دریای مازندران و وجود بازارهاى عظیم اطراف آن همراه با پتانسیلهاى اقتصادى و تجارى فراوان مانند استخراج و سواپ منابع انرژى، حمل و نقل، ارتباطات و ترانزیت کالا توسعه این مجتمع عظیم بندری مورد توجه ویژه قرار گرفته و انتظار می رود با اجرای طرح توسعه در سالهای آینده جایگاه شایسته ای را به ویژه با فعالتر شدن کریدور شمال – جنوب و افزایش سرمایه گذاری در اراضی پشتیبانی در عرصه تجارت بینالمللى ایفا نماید.

از اینرو، مقاومت برشی، مهمترین پارامتر مورد استفاده برای طراحی سازههای ژئوتکنیکی به حساب میآید. جزیره مکان نیست، بهانه کشمکش بین آدم هایی ست که سرنوشت خود را در آن جستجو می کنند و دست مایه ست برای تلاش کسانی که تصمیم دارند از زندگی سهم بیشتری داشته باشند؛ آنها برای رسیدن به جزیره دست به هرکاری می زنند. «تنش موثر» (Effective Stress) یا تنش بین ذرهای، نیرویی است که مجموعهای از ذرات را به صورت صلب در کنار یکدیگر نگه میدارد. به گزارش ایسنا، آیتالله سیدمحمدمهدی حسینی همدانی در مراسم روز درختکاری با همراهی استاندار البرز و ائمه جمعه شهرشهرستانهای استان البرز با کاشت یک درخت میوه و ضمن عرض تبریک به مناسبت اعیاد مبارک ماه شعبان المعظم، بیان کرد: انشاءالله همه ما از روزهای مبارک ماه شعبان که در آن قرار داریم بهرهمند شویم و بهسلامت وارد ماه رمضان شده و از برکات ماه مهمانی خدا استفاده ببریم. درجه شوری و بعضی موارد دیگر: درجه متوسط شوری در اقیانوس ۳۵ در هزار است ( ۳۵ گرم نمک در یک کیلوگرم آب) حداقل درجه شوری در دریاهائی دیده می شود که مقدار نزولات بر روی آنها زیاد است و رودخانه های پر آب در آنها وارد میگردند.مثلا شوری دریای سیاهدر حدود ۲۰در هزار و دریای بالتیک ۵ ـ ۸ در هزار می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید