جزیره هنگام با همه جاذبهها، تصاویر و آدرس

خاردم مصری هم جزو خزندگان بزرگی است که در جزیره زندگی میکند و اگر نظر غیرتخصصی و خیالپردازانه مرا بخواهید، از نسل دایناسورها و حتی اژدهایان خیالی باقی مانده است! اینجاست که متوجه میشوید حتی این موجودات خشن هم عشق و مهربانی را میفهمند! وقتی به این کشتی نگاه میکردم، اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که هیچ چیز ماندگار نیست و حتی کشتی باعظمت پرتغالی هم تبدیل به چند تکه آهن زنگ زده میشود. این جزیره با چهرهای بومی و سنتی، میزبان سواحلی کمنظیر، دلفینهای بازیگوش، حیات وحش تماشایی، دریای بیکران، نخلستانهای دیدنی، کوههای آهکی و بازاری جذاب است؛ جاذبههایی که طبیعتگردان بسیاری را بهسمت هنگام میکشانند.در جزیره هنگام خبری از هیاهوی شهری نیست، هیچ خیابانی وجود ندارد و ماشینی دیده نمیشود. جزیره هنگام بافت سنتی دارد و تفریحات آن نیز رنگ و بوی اصالت میدهد؛ در این جزیره خبری از تفریحات مدرن مانند بانجی جامپینگ، تلهسیژ و ترن هوایی نیست. در این جزیره کوچک خبری از خیابانهای بزرگ و ماشین نیست و گردشگران با چند دقیقه پیادهروی میتوانند جاهای دیدنی مختلف را ببینند. به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی سریال، تصویربرداری آخرین ساخته سیروس مقدم، کارگردان مجموعه های «پایتخت»، در جزیره کیش به پایان رسید و گروه برای ادامه کار به تهران آمدند تا بتوانند به زودی خود را برای پخش آماده کنند.

از مهمترین مزایای زباله سوز می توان به مساحت کم مورد نیاز، عدم وابستگی به شرایط جوی و اقلیمی، سرعت و سهولت دفع پسماند، خاکستر پاک قابل استفاده، کاهش سریع حجم پسماند، دفع پسماندهای خطرناک، کاهش هزینه های نگهداری و دفع پسماند، کاهش میزان آلاینده های هوا، کاهش خطر آلوده گی آبهای سطحی اشاره نمود. ورودی جاده چورت فقط از روی نقشه قابل تشخیص است. گازهای NOx در ارتفاعات منطقه کازرون از نیروگاه سیکل ترکیبی به سمت تالاب پریشان و شهر کشیده شده که هنگام طلوع آفتاب قابل رؤیت است. جزیره هنگام ارتفاعات آهکی (تشکیل شده از سدیم کربنات) دارد و بلندترین نقطه آن، کوه ناکس با ۱۰۶ متر ارتفاع است. اگر حدود ۶۰ ۷۰ متر به سمت جنوب این چشمه حرکت کنیم چشمه ای دیگر می بینیم که دارای همین خاصیت آبی می باشد ولی مقدار آبی که از آن خارج می شود کمی بیشتر از چشمه زنبیل است. روستای حلیمه جان در فاصله دو کیلومتری از دریاچه، اقامتگاه بومگردی را در اختیار مسافران و گردشگران قرار داده است که میتوانید از آن استفاده کنید. در حال حاضر چند اقامتگاه بومگردی از جمله اقامتگاه گاروم زنگی و دلفین در جزیره تأسیس شده است و از گردشگران پذیرایی میکند.

در حال حاضر نیزعلی رغم سرمایه گذاریهایی صورت گرفته در این جزیره هنوز هم به دلیل قدرت مافیا و رشوه خواری و باندبازی این جزیره نتوانسته به پیشرفت نسبی دست یابد. در انتهای مسیر تابلوی راهنمای دست نویسی مسیر را به شما نشان خواهد داد، حالا باید به سمت راست خود بپیچید. ماهیان از تلاطم دریا به خدا شکایت کردند و چون دریا آرام شد خود را اسیر صیاد دیدند… از اواسط قرن هشتم پیش از میلاد نیز یونانیها به این جزیره مهاجرت کردند و با ساختن شهرهایی چون ناکسوس، کاتانیا، سیراکوس، مسینا، آگریگنت، گلا و … ماهیان از تلاطم دریا به خدا شکایت کردند. در این فصلها هوا خنکای مطلوبی دارد؛ البته در روزهای نزدیک به تعطیلی مانند تعطیلات نوروز، حجم مسافران جزایر بیشتر میشود. در موقع شنا ماهیچه های شما بیشتر درگیر هستند و کالری بیشتری خواهید سوزاند. سریال Island (جزیره) روایتگر داستان ملاقات نابهنگام ارشد و صحرا در کلبه شکار، بار دیگر آتش عشق آنها را شعله ور می سازد و موجب ایجاد سوء تفاهم های تازه ایی می گردد. مردم میگویند روزگاری مادر و دختری در جزیره هنگام گیر میافتند و از خداواند میخواهند آنها را نجات دهند. در همین حین که شما نگران هستید مبادا یک کروکودیل از محفظه خارج شود و کار بازدیدکنندگان را بسازد، ممکن است فردی برای غذا دادن به نزدیکیشان برود و بدون آنکه آسیب ببیند، بازگردد.

فصل بهار، ماههای فروردین و اردیبهشت، و در فصل پاییز، ماه مهر، بهترین زمان برای سفر به این دریاچه است. همچنین باید چک کنید که دریا در زمان سفر شما مواج نباشد، زیرا دلفینها میانه خوبی با دریای طوفانی ندارند و اگر دریا آرام نباشد، به سطح آب نمیآیند. این منطقه دورافتاده جهان که گویی زمان در بیشتر نواحی آن متوقف شده به دلیل تنوع جغرافیایی مانند بهشتی گمشده است. این جاذبه دیدنی جزیره نیز در نزدیکی هنگام جدید قرار دارد و با چند دقیقه پیادهروی به آن میرسید. بسیاری از گردشگران تنها بخاطر دیدن این موجودات دوست داشتنی به هنگام میروند؛ بازیگوشی و جذابیتهای دلفینها کاملا این دلیل را توجیه میکند! تنها چند سال بعد بود که برحسب تصادف مشخص شد افراد یکی از قبایل بومی پاپوا فرزند راکفلر را خورده اند. یکی از تفریحات مربوط به دریاچه ماهیگیری است ولی امکان شنا کردن وجود ندارد. با دیدن خودتان در لباس محلی متوجه میشوید که این لباسها یکی از جذابترین استایلهایی است که میتوانید داشته باشید. خانمها بیشتر به این کار علاقه دارند؛ آنها ابتدا روی دستهایشان نقش حنا میکشند، ناخنهایشان را مرتب میکنند و میتوانند لباس محلی بپوشند و شبیه به جنوبیهای اصیل شوند. این جانوران در نزدیکی محل زندگی انسانها دیده نمیشوند.آنها فقط گاهی اوقات از پناهگاه خود بیرون میآیند و افراد عادی هم موفق میشوند آنها را ببینند.

دیدگاهتان را بنویسید