نخست به معرفی ظرفیتهای چین پرداخت

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما دفتر امور تایوان در دولت چین روز چهارشنبه اعلام کرد هر گونه دخالت در اصل سیاست چین واحد یا آسیب رساندن به آن تاثیری جدی روی صلح و ثبات در منطقه تنگه تایوان خواهد داشت. به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شینهوا از پکن، چین روز شنبه به آمریکا اعلام کرد سیاست چین واحد پایه و اساس سیاسی روابط دو جانبه است و « قابل مذاکره » نیست.لو کانگ سخنگوی وزارت امور خارجه چین این اظهارات را در واکنش به سخنان دونالد ترامپ، پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، در خصوص سیاست چین واحد و این که وی به طور کامل به آن متعهد نیست، بیان کرد. این تلاش ها توسط سیستم تحقیقاتی كشاورزی كشور، عمدتاً برای تولید بازده بالاتر و پس از سال ۲۰۰۰، برای كنترل كیفیت محصولات کشاورزی ارائه شده است. 86)کوائچی، هاندا.بررسیهای تاریخی، سال ششم، ص 32 . کارتر در سال 1979، تایوان را به عنوان بخشی از “چین واحد” به رسمیت شناخت. سخنگوی وزارت امور خارجه چین خاطر نشان کرد: «ما از طرف مربوطه در آمریکا می خواهیم حساسیت بالای مسئله تایوان را درک کند و به تعهدات دولت­های پیشین آمریکا در قبال سیاست چین واحد پایبند باشد».

او تصریح کرد که دو کشور “همچنین مواضع همگرایانهای در مورد مسائل تجارت بینالمللی دارند.” پوتین خاطرنشان کرد: ما از حفظ یک سیستم تجاری چندجانبه باز، شفاف و بدون تبعیض بر اساس قوانین سازمان تجارت جهانی حمایت میکنیم. شوک پوتین آنها و منافع شان را در وضعیت دشواری قرار داده است. ارتقای سریع جایگاه چین در عرصه بینالمللی از یك سو برد منافع آن را گسترش بخشیده است و از دیگر سو، محیط امنیتی این كشور را بسط داده است. چین بارها هشدار داده است که صلح و ثبات در تنگه تایوان که به سختی به دست آمده است با هرگونه تلاش برای استقلال این جزیره، آسیب جدی خواهد دید. غلظت ژئوپلیتیک را افزایش داده و زنجیره های عرضه را دچار اختلال بیشتری کرده است. تحریمهای غیرقانونی آمریکا مشکلات اساسی و قابل توجهی را برای اقتصاد و زندگی مردم در کشورهای مربوطه ایجاد نموده و دشواریها و موانعی را نیز در مسیر همکاریهای عملگرایانه چین و ایران در پی داشته است. از منظر امنیت انرژی هند، واردات نفت از ایران ( با نظر به اینکه غیر ممکن است که ایران، برای قطع صادرات نفت به هند، تحت تاثیر فشارهای آمریکا، عربستان، چین، و یا پاکستان قرار گیرد) بیشتر قابل اعتماد است .

به تدریج از روسیه فاصله می گیرد و می کوشد در نقطه ای بین غرب و روسیه قرار گیرد. شورای راهبردی آنلاین: طرح اعمال تحریمهای جدید علیه سوریه، ارائه طرح اولیه شکست داعش از سوی پنتاگون، تاکید مقام سابق آمریکایی برمذاکره مجدد درخصوص سیاست چین واحد، نشست وزرای خارجه اکو در پاکستان، پیشنهاد اتریش برای انتقال پناهجویان به شمال آفریقا، احضار سفیر پاکستان به وزارت خارجه افغانستان، نشست مشترک آمریکا، ژاپن و کره جنوبی برای محدود کردن تسلیحات کره شمالی ، انتصاب محمدسلمان برای آغازمذاکرات امنیتی مخفی با روسیه ، افزایش بهای گاز صادراتی روسیه به اروپا ، دیدار مشاور حکومتی چین با رئیس جمهور آمریکا ، هشدار مکزیک به آمریکا و تهدید به ترک پیمان «نفتا»، اظهارات موگرینی درباره الگوی جدید دفاعی، اروپایی ، ابراز تاسف سازمان ملل از وضعیت مسلمانان میانمار و دستور مراجع قضایی آمریکا بر توقف فرمان جدید مهاجرتی ترامپ ازمهمترین خبرهای روابط خارجی بود که در رسانه ها بازتاب یافت. پس از پایان جنگ جهانی دوم در سال ١٩٤٥، دولت ملی چین پایتخت خود را به شهر نانجینگ انتقال داد و در فوریه ١٩٤٦، سطح نمایندگی ایران از وزیرمختاری به سفارت ارتقا یافت و سیدعلی نصر، وزیرمختار ایران در چونگ چینگ به سفیری ارتقای مقام پیدا کرد و همراه دولت ملی به شهر نانجینگ منتقل شد و تا سال ١٩٤٩ که نانجینگ به دست نیروهای کمونیست آزاد شد، وی در این شهر اقامت داشت.

تماس تلفنی رئیس دولت تایوان با ترامپ، نخستین تماس از این دست است که میان رئیس دولت تایوان و نامزد پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از زمان ریاست جمهوری جیمی کارتر رخ می دهد. ترامپ روز جمعه در مصاحبه با وال استریت ژورنال گفت: « همه چیز، از جمله چین واحد،­ در دست مذاکره است ». امنیت انرژی با خطرات جدی مواجه شده است. ۴۰ سال میگذرد از زمانی که دنگ ژیائوپینگ اصلاحات چین را با سخنرانی معروف خود و درخواست از شهروندان برای رها کردن ذهنهایشان، جستوجوی واقعیت از روی حقایق و یکی شدن در برنامهریزی برای آینده، آغاز کرد. به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی هلث نالج، در سال 1994 میلادی شبکه اطلاعات جمعیتی سازمان ملل متحد (POPIN) یک همایش بینالمللی با حضور نمایندگان فعال در امور جمعیت و توسعه (ICPPD) و یک همایش بینالمللی دیگر با حضور نمایندگان فعال در امور جمعیت و توسعه (ICPD) در قاهره برگزار کرد.

دیدگاهتان را بنویسید