وظایف و سیاست ها

↑ «اسلام دین سیاست است». دوفصلنامه علمی-پژوهشی پژوهش های سیاست اسلامی از مقالات با محوریت اندیشه های مقام معظم رهبری استقبال می کند. انجمن فناوری اطلاعات و ارتقا سلامت در نوزدهم تیر ماه 1396 تحت قوانین جمهوری اسلامی ایران و در قالب سازمان های مردم نهاد تاسیس شد. همچنین جمهوری اسلامی از حمایت اتحادیه اروپا از آمریکا در قبال برنامه هسته ای و مشارکت اتحادیه در تحریم ایران ناخشنود است. آیتالله سیدعلی خامنهای، رهبر جمهوری اسلامی ایران در ایام منتهی به انتخابات اخیر این کشور و همچنین در واکنش به انتقاد محمدجواد ظریف از دخالت نظامیان یا «میدان» در روند دیپلماسی تاکید کرد دولت و وزارت امور خارجه نقشی اساسی در سیاست خارجی و مسائل مربوط به آن مانند برجام، تحولات منطقه و غیره ندارند و تصمیمگیری در این حوزه توسط نهادهای بالادستی صورت میگیرد. ٢. ایجاد بسترها و امکانات لازم برای مبادلات و صدور محصولات هنری، سینمایی، کتب، نشریات و چند رسانهایها به خارج از کشور به منظور شناساندن مبانی، مظاهر و اهداف انقلاب اسلامی و قابلیتها، محصولات و آثار فرهنگی و هنری ایرانی و اسلامی. وی همچنین ابراز امیدواری کرده است که سرپرست جدید سازمان فناوری اطلاعات در چارچوب اساسنامه، ضوابط و مقررات مربوطه برای تحقق اهداف «دولتی مردمی، ایرانی قوی» موفق ظاهر شود.

مرکز فناوری اطلاعات در سال ۱۳۸۵ با تنها در اختیار داشتن یک سرور به عنوان سرور اصلی آموزش دانشگاه (سامانه گلستان) و تجهیزات پایه ارتباطی، آغاز به کار نمود. علاوه بر تجهیزات شبکه داخلی و امکانات اینترنتی که این دفتر را به مرکز تهران متصل و امکان مخابره و یا دریافت اخبار را فراهم می سازد کلیه تجهیزات مخابراتی، دوربین های دیجیتالی و امکانات سخت افزاری و نرم افزاری دیگز نیز شامل زیرساختارهای این فن آوری می شوند. با گذشت زمان و با توجه به رشد و ارتقاء دانشگاه، تجهیزات این مرکز افزایش و خدمات و سرویسها و حوزه عملکرد آن گسترش یافت. ولی فناوری اطلاعات به همه این امکان را می دهد که همه اطلاعات حال و گذشته را به نحوی سامانمند، بایگانی و ذخیره کنند و هر وقت آن را لازم داشتند فورا آن را بیابند. شاید بعضی وقتها در محاورات خصوصی چیزی را بگوییم که امید داشته باشیم شنوندگان آن را به فراموشی بسپارند یا چیزی را بنویسیم که بعدها از آن پشیمان شده و امیدوار باشیم خوانندگان برگه های ما را لابه لای دیگر برگه های متعدد و متفرق بایگانی خویش گم کنند و دیگر به خواندن آنها مبادرت نورزند.

۶. مطالعه و بررسی فناوری های نوین به منظور استفاده از آن بر اعتلاء گسترش هنرهای تجسمی. فناوری اطلاعات می تواند در همان آغاز با تسهیل فرایند آموزش باعث ارتقاء سواد سلامت جامعه شده و در ادامه باعث کاهش نرخ ابتلا به بیماری های مختلف درجامعه گردد. با رشد روزافزون شبكه هاى كامپيوترى وقدرت ارسال اطلاعات علاوه برصدا، ازطريق شبكه هاى مخابراتى دردهه 1980 گستره كاربردهاى انفورماتيك ازطريق شبكه رو به فزونى گذاشت. درسال 1960 با حضور كامپيوتر بزرگ (Main frame) ايده توسعه پايگاه هاى اطلاعاتى متمركز اطلاعات ومفهوم انفورماتيك(داده پردازی) شكل گرفت وكاربردآن در زمینه مديريت اطلاعات طرفداران بيشترى پيدا كرد. ضعف اين سرويس ها وكاربردها در نبود سيستم هاى قوى ارتباطى بيشتر مشخص شد زيرا باوجود تلفن و تلگراف امكان انتقال اطلاعات با حجم بالا امکان پذیر نبود و قدرت سيستم هاى محاسباتى وكاربردهاى انفورماتيك آن تنها درحوزه هاى محدود قابل استفاده بود. به گزارش روز سهشنبه ایرنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین امروز در مراسم تکریم و معارفه روسای سابق و جدید مرکز حراست این وزارتخانه که با حضور مدیران و معاونان ستادی و روسای شرکتها و سازمانهای تابعه برگزار شد، با تقدیر از زحمات فنایی رییس سابق مرکز حراست وزارت ارتباطات، از یوسف امیری رییس جدید مرکز حراست این وزارتخانه به عنوان یکی از مدیران کارآمد، باسابقه و خوشنام و آشنا به حوزه کاری وزارتخانه یاد کرد.

به گزارش روز سهشنبه ایرنا، «عیسی زارعپور» در حکمی «محسن نادریمنش» را به سمت سرپرستی سازمان فناوری اطلاعات منصوب کرد. یعنی ارتباطات نیز در مباحث نقشی معادل اطلاعات دارد البته متخصصان در این امر تفاوتهایی را قایلند ولی در مجموع ما همیشه فناوری اطلاعات و فناوری اطلاعات و ارتباطات را یکی فرض کرده ایم. وی با اشاره به وجود نیروی انسانی متخصص در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: حفظ نیروی انسانی متخصص در مجموعه یکی از مهمترین مسائل است و نقش حراست در این خصوص بسیار برجسته است. انهدام اطلاعات Delete: هر نوع فرآیندی که باعث از بین رفتن و خروج بخشی از اطلاعات در فرآیند ذخیره ، بازیابی و انتقال اطلاعات شود انهدام اطلاعات تعریف می شود بدیهی است انهدام اطلاعات جز پردازش است که به نتیجه نابودی وجودی اطلاعات ختم می شود! امروزه سیستمهای اطلاعاتی هوشمند، دورا پزشکی، سیستمهای پردازش تصاویر پزشکی و… یک خبرگزاری داریم در این خبرگزاری فرضی به فناوری اطلاعات رو آورده و کلیه عملیات خود را با فناوری اطلاعات انجام می دهد و چهار اصل ذخیره، بازیابی، پردازش و انتقال اطلاعات را انجام می دهد. و وب جهانگستر به عنوان کاتالیزور، عامل تغییرات فرهنگی در اشتراک اطلاعات هستند (wild، p.493 :2008). فرایندهای درمانی را دچار تغییرات شگرفی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید